"Радуйтесь тому, что имена ваши записаны на небесах" (Лука, 10:20); "Число душ в Космосе равно числу звезд и распределено по одной на каждой звезде" (Платон, "Тимей", 41е); "- Хотел бы я знать, зачем звёзды светятся... - Наверное, затем, чтобы рано или поздно каждый мог вновь отыскать свою" (Антуан де Сент-Экзюпери, "Маленький принц"); "Зачем рыдать под звездой, которую всё равно не снять с неба? Она совершит начертанный ей путь. А ты совершай свой" (Иван Ефремов, "Таис Афинская").

пятница, 26 августа 2011 г.

Три типи суспільства


Фуко визначав традиційне суспільство як "суспільство панування", модерне індустріальне суспільство як «дисциплінарне суспільство».
У першому сфера влади це насамперед "збирання податків, а не організація виробництва, владарювання над смертю а не адміністрування життя і т.п.”.
У другому сфера влади це – «формування своєрідних "просторів ув’язнення" - як то школа, фабрика, часом госпіталь і т.п. з метою максимального впорядкування виробничих відносин».
Постіндустріальне суспільство, що прийшло на зміну дисциплінарному суспільству Дельоз характеризує як “суспільство контролю" сфера влади в якому, це фіксація кожного елементу соціальної системи у відкритому просторі в кожний конкретний момент. Суспільство будується за моделлю мережевої корпорації, що перебуває у процесі постійної модуляції. Так само у процесі постійної модуляції знаходиться і система соціальних мотивацій, стимулів і примусів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...